- Ny
Vaskeskab MAUI 180 cm
Til bordmonterede håndvaske - badeværelsesmøbler med rillet look
Produktnummer: 174026
Produktnummer: 174029
Produktnummer: 174027
Produktnummer: 174028
Produktdetaljer
Vaskeskab MAUI 180 cm - farve kan vælges
Generøs, høj kvalitet og udarbejdet med mange finesser: Vaskeskabet MAUI kombinerer moderne design med masser af komfort i hverdagen. Også her viser den vellykkede kombination af klar formsprog, præcis forarbejdning og langtidsholdbar kvalitet sig. Særligt markant er den fuldt profilerede overflade i vandret rillet optik med sine præcist udførte kanter. Den giver møblet en udtryksfuld struktur og sørger for et stilfuldt udtryk, der straks giver dit badeværelse mere tilstedeværelse og elegance.
Med en bredde på omkring 180 cm tilbyder det væghængte badmøbel særligt meget plads og er ideelt til rummelige badeværelser. Det brede format skaber rigelig opbevaringsplads til plejeprodukter, håndklæder, kosmetik og alt det, der i hverdagen skal være hurtigt ved hånden. Samtidig sørger den generøse flade for en særligt komfortabel anvendelse.
De store skuffer med soft-close og fuldt udtræk er behagelige at bruge, lukker blødt og lydløst og giver mærkbart mere komfort i dagligdagen. Højkvalitets metalskinner fra Hettich står for pålidelig kvalitet og en værdig løbegang. Indvendigt sætter udførelsen i elegant antracit en fornem accent og afrunder det samlede højværdige helhedsindtryk på harmonisk vis. På oversiden finder to passende bordmonterede håndvaske deres plads og fuldender designet på stilfuld vis.
Badmøbel MAUI i 180 cm - generøst planlagt og udstyret i høj kvalitet
Også i daglig brug overbeviser MAUI med gennemtænkte detaljer. Den integrerede grebsfordybning føjer sig harmonisk ind i det rene design. Fugtighedsbeskyttede materialer, bæredygtigt forarbejdede træbaserede materialer og levering i formonteret stand gør badmøblet særligt praktisk og sørger for, at du har glæde af det i lang tid.
Hele løsningen afrundes af 5 års garanti - et stærkt signal om kvalitet og lang levetid. MAUI vaskeskab 180 cm er dermed det perfekte valg for alle, der ønsker sig et generøst badmøbel med stilfuld udstråling, masser af opbevaringsplads og udstyr i høj kvalitet.
Størrelse og specifikationer
| UNDERSKAB: | |
| Serie | MAUI |
| Mål (B x D x H) | 181,7 x 48,8 x 46,2 cm |
| Material front | MDF |
| Overflade front | Profileret & flere gange lakeret |
| Farve front | Valgfri: Hvid mat | Antracit mat | Jadegrøn mat | Kashmir mat |
| Materiale korpus | MFC |
| Overflade korpus | Profileret & flere gange lakeret |
| Farve korpus | Valgfri: Hvid mat | Antracit mat | Jadegrøn mat | Kashmir mat Indvendig farve: Antracit |
| Antal skuffer | 2 |
| Type skuffeudtræk | 100 % fuldt udtræk | Premium metaludtræk mærke Hettich |
| Åbningstype | Udtræk |
| Lukkefunktion | Soft-close-funktion |
| Grebtype | Grebsspor |
| Belysning | Nej |
| Monteringstype | Vægmontering |
| Monteringstilstand | Præmonteret |
| Nettovægt | 50 kg |
| Emballagemål / forsendelsesvægt | 186,5 x 53,5 x 51 cm | 54 kg |
| VASKBORDPLADE: | |
| Mål (B x D x H) | 181,7 x 49,2 x 1,9 cm |
| Materiale | MDF |
| Udførelse | Uden boringer og udsparinger |
| Nettovægt | 13,5 kg |
| Emballagemål / forsendelsesvægt | 184,7 x 51,9 x 4,4 cm | 15 kg |
Hvad er inkluderet i leveringen?
- Underskab MAUI i valgt variant
- Vaskeplade
- Monteringsmateriale
- Monteringsvejledning
- Plejevejledning
- Uden dekorationsartikler
Download filer
Samlevejledning
MA_MAUI_160-180cm_210426.pdfPlejeinstruktioner
CMA-Furniture_040924.pdf
Fragtomkostninger
Produktsikkerhed
Udvalgte produkter
Fordele ved Bernstein
Direkte fra producenten
Hurtig levering
Teknisk support
Sikker betaling