LED-lysspejl 8144-2.0 oval
Spejlvarme & varm-/koldlysindstilling - ramme sort - størrelse valgfri
Produktnummer: 38997
Produktdetaljer
LED-badspejl 8144 2.0 med aluminiumsramme, anti-dug-funktion & varm-/koldlys - størrelse valgfri
Dette ovale LED-spejl præsenterer sig i et enkelt, men også elegant design. Til elskere af industrial-stilen på badeværelset passer det med sin sorte ramme perfekt til dette look.
Derudover tilbyder lysspejlet en integreret spejlopvarmning, som forhindrer dug på spejloverfladen ved høj luftfugtighed. Med LED-belysningen kan du indstille farvetemperaturen fra koldt til varmt lys helt efter din smag.
Via artikelvarianterne kan badspejlet vælges i to størrelser.
Størrelse og specifikationer
| Materiale | 4 mm spejlglas Kobberfri, korrosionsbestandig belægning Aluminium |
| Rammens farve | Sort mat |
| Spejlorientering | Lodret / horisontalt |
| Mål | 40 x 60 x 3 cm (B x H x D) 55 x 100 x 3 cm (B x H x D) |
| Vægt | 40 x 60 cm: Netto 3,4 kg / Brutto 4 kg 55 x 100 cm: Netto 7,6 kg / Brutto 8,2 kg |
| Emballagestørrelse | 40 x 60 cm: 42 x 62 x 5,7 cm 55 x 100 cm: 57 x 102 x 5,7 cm |
| Spejlvarme | Med anti-dug-funktion |
| Lysfarve | Varmt/koldt lys 3000-6500 K | Styring ved at holde hånden stille ved underkanten |
| Lysstrøm/lysstyrke | 550 lm (på 50 cm LED-stribe) |
| Bevægelsessensor | Tænd/sluk belysningen ved underkanten ved registreret bevægelse < 7 cm |
| Spænding/frekvens | 220-240 V, 50/60 Hz |
| Strømforbrug | 20 W (40 x 60 cm) 30 W (55 x 100 cm) |
| Beskyttelsesklasse | IP44 |
| Energieffektivitetsklasse | F |
| Yderligere detaljer | Vægmontering |
| Uden dekorationsartikler |
Hvad er inkluderet i leveringen?
- Badspiegel 8144 2.0 i valgt variant
- Inkl. monteringsmateriale
Download filer
Samlevejledning
LED-Lichtspiegel-8144_oval_2xV_050326.pdf
Fragtomkostninger
Produktsikkerhed
Udvalgte produkter
Fordele ved Bernstein
Direkte fra producenten
Hurtig levering
Teknisk support
Sikker betaling