- Ny
Gæstetoilet badeværelsesmøbelsæt COMPACT 45 cm med håndvask
Inkl. LED-spejl - hylde venstre
Produktnummer: 174160
Produktnummer: 174155
Produktnummer: 174162
Produktnummer: 174154
Produktnummer: 174157
Produktnummer: 174152
Produktnummer: 174156
Produktnummer: 174153
Produktnummer: 174151
Produktnummer: 174159
Produktnummer: 174158
Produktnummer: 174161
Produktdetaljer
Gæstetoilet-badmøbelsæt COMPACT med åben reol til venstre for mere opbevaringsplads - inkl. badespejl VARO
Moderne, stilfuldt og funktionelt: Dette badmøbelsæt er det perfekte valg til dit gæstetoilet. Det kompakte underskab med integreret håndvask passer perfekt i små badeværelser og gæstetoiletter. Med en bredde på blot 45 cm er dette badmøbelsæt det perfekte eksempel på moderne badmøbler med håndvask, der tager sig godt ud selv i de mindste rum.
Udstyr i høj kvalitet til dine gæstetoilet-badmøbler
Et ægte højdepunkt ved dette håndvaskunderskab er den åbne sidereol på venstre side. Den gør ikke kun hele badmøblet mere funktionelt med ekstra opbevaringsplads, men får det også til at virke særligt let og moderne. Hvad enten det er klassisk i hvid, moderne i antracit eller naturligt i eg honningguld: Dette badmøbelsæt er det ideelle valg til stilfulde gæstetoilet-badmøbler, der passer præcist til dit look. Takket være soft-close lukker skuffen i dette badmøbel næsten af sig selv – blidt, lydsvagt og skånsomt for materialet. Særligt ved kompakte gæstetoilet-badmøbler er den sideplacerede håndklædeholder en reel pladsbesparelse. For det personlige præg sørger metalgrebene, der efter ønske forædler dit håndvaskunderskab i krom eller mat sort.
Lyskomfort & spejlvarme ved håndvasken
Den passende belysning over håndvasken fuldender det moderne design. LED-spejlet kan fleksibelt vælges rundt eller kantet og iscenesætter dit nye badmøbelsæt perfekt. De integrerede LED-strips indhyller din vaskeplads i et jævnt lys, der stråler både fremad og mod væggen. Skab din personlige feelgood-atmosfære ved trinløst at dæmpe lysstyrken og tilpasse lysfarven efter behov fra hyggeligt varm hvid til klart kold hvid. En berøringsfri sensor gør lysstyringen legende let, og anti-dug-opvarmningen sørger for fuldt udsyn selv i et dampende badeværelse. Én gang indstillet husker den intelligente hukommelsesfunktion helt automatisk dit personlige lysøjeblik.
Oplev med dette badmøbelsæt højeste kvalitet inklusive 5 års garanti. Den perfekte anledning til nu stilfuldt at opgradere og nyindrette dit badeværelse.
Størrelse og specifikationer
| Underskab til håndvask | |
| Serie | COMPACT |
| Mål (B x D x H) | 45 x 35,1 x 50,5 cm |
| Materiale front | MFC |
| Overflade front | Lakeret: Hvid mat | Antracit mat Melaminbelægning: Eg honningguld |
| Farve front | Valgfri: Hvid mat | Antracit mat | Eg honningguld |
| Materiale korpus | MFC |
| Overflade korpus | Lakeret: Hvid mat | Antracit mat Melaminbelægning: Eg honningguld |
| Farve korpus | Valgfri: Hvid mat | Antracit mat | Eg honningguld Indvendig farve: Antracit |
| Reol | Åben sidereol med glashylde |
| Antal skuffer | 1 |
| Type skuffeudtræk | Premium metalkugleskinner Hettich | Fuldudtræk (100%) |
| Åbningstype | Med udtræk | Soft-close funktion |
| Grebtype | Greb med integreret håndklædeholder |
| Materiale greb | Aluminium |
| Farve greb | Valgfri: Krom | Sort mat |
| Belysning | Nej |
| Monteringstype | Vægmontering |
| Monteringstilstand | Formonteret |
| Nettovægt | 16,5 kg |
| Emballagemål / forsendelsesvægt | 56 x 41,5 x 55 cm | 18 kg |
| Håndvask | |
| Mål (B x D x H) | 45 x 34 x 12 cm |
| Materiale | Keramik |
| Farve | Hvid blank |
| Antal hanehuller | 1 |
| Hanehul forboret | Ja |
| Overløb til stede | Nej |
| inkl. afløbssæt | Nej |
| Nettovægt | 11,5 kg |
| Forsendelsesvægt | 12,5 kg |
| LED-lysspejl rundt | |
| Serie | VARO |
| Materiale spejlramme | Metal |
| Mål diameter | Ø 600 mm |
| Dybde: | 30 mm |
| Spejlramme | Nej |
| Spejlform | Rund |
| Belysning | LED-stribe |
| Lysudgang | Rundt om | Fremad og bagud |
| Lysstyring | Med touchless sensor |
| Velegnet til rumafbryder | |
| LED’er dæmpbare | Ja, med memory-funktion |
| Sensorposition | Nederst i midten |
| Spejlvarme | Ja | Anti-dug |
| Belysning udskiftelig | Nej, LED-stribe fast integreret |
| Strømspænding/frekvens | Input: 230-250 V, 50 Hz | Output: 12 V |
| Strømforbrug (W) | 25 |
| Direkte og indirekte lys | |
| hver | |
| Strømforbrug | spejlvarme (W) | 18 |
| Farvetemperatur | 2700 K - 6500 K |
| Varmhvid til koldhvid | |
| Beskyttelsesgrad | IP44 |
| Beskyttelsesklasse | II |
| Energieffektivitetsklasse | F |
| Monteringstype | Vægmontering, udenpåliggende |
| Nettovægt | 3,5 kg |
| Bruttovægt | 6,1 kg |
| Emballagemål (B x H x D) | 600 mm: 655 x 655 x 50 mm |
| Bemærkning leveringsomfang | Inkl. lyskilde |
| Inkl. monteringsmateriale | |
| Inkl. monteringsvejledning | |
| uden dekorationsartikler |
| LED-lysspejl kantet | |
| Serie | VARO |
| Spejlramme | Nej |
| Mål højde | 700 mm |
| Mål bredde | 600 mm |
| Spejlform | Kantet |
| Belysning | LED-stribe |
| Lysudgang | Rundt om | Fremad og bagud |
| Lysstyring | Med touchless sensor |
| Velegnet til rumafbryder | |
| LED’er dæmpbare | Ja, med memory-funktion |
| Sensorposition | Nederst i midten |
| Spejlvarme | Ja | Anti-dug |
| Belysning udskiftelig | Nej, LED-stribe fast integreret |
| Strømspænding/frekvens | Input: 230-250 V, 50 Hz | Output: 12 V |
| Strømforbrug (W) | 25,5 |
| Direkte og indirekte lys | |
| hver | |
| Strømforbrug | spejlvarme (W) | 17,5 |
| Farvetemperatur | 2700 K - 6500 K |
| Varmhvid til koldhvid | |
| Lysstrøm/lysstyrke | 3060 lm |
| Beskyttelsesgrad | IP44 |
| Beskyttelsesklasse | II |
| Energieffektivitetsklasse | F |
| Monteringstype | Vægmontering, udenpåliggende |
| Nettovægt: | 4,7 kg |
| Bruttovægt: | 8,2 kg |
| Emballagemål (B x H x D) | 655 x 755 x 50 mm |
| Bemærkning leveringsomfang | Inkl. lyskilde |
| Inkl. monteringsmateriale | |
| Inkl. monteringsvejledning | |
| uden dekorationsartikler |
Hvad er inkluderet i leveringen?
- Vaskeskab COMPACT 450 i valgt variant
- Keramisk håndvask
- Greb i valgt variant
- LED badeværelsesspejl VARO 60 cm i valgt variant
- Monteringsvejledning
- Uden afløbssæt og pop-up-låg
- Uden dekorationsartikler
Download filer
Samlevejledning
_MA_Compact-450_VARO_60_210824__.pdfElektrisk information
weee_151223__.pdfPlejeinstruktioner
cma-furniture_111123.pdf
Fragtomkostninger
Produktsikkerhed
Udvalgte produkter
Fordele ved Bernstein
Direkte fra producenten
Hurtig levering
Teknisk support
Sikker betaling