Badeværelsesmøbelsæt KONDA 50 cm med mineralstøbte håndvask
Inkl. LED-spejl - døranslag højre
Produktnummer: 174131
Produktnummer: 174130
Produktnummer: 174129
Produktnummer: 174132
Produktnummer: 174133
Produktnummer: 174135
Produktnummer: 174134
Produktnummer: 174136
Produktdetaljer
Det pladsbesparende badeværelsesmøbelsæt KONDA 50 cm – inkl. LED-spejl i rundt eller kantet
Det kompakte badeværelsesmøbelsæt KONDA er ideelt til små rum og gennemtænkte gæstebadeværelser. Med kun 50 cm bredde hører det til de særligt efterspurgte løsninger inden for området "pladsbesparende badeværelsesmøbler" og egner sig fremragende til moderne gæstetoiletter.
Underskabet til håndvasken overbeviser med funktionel opbevaringsplads og en klar linjeføring. Den letplejede melaminbelægning sørger for en langtidsholdbar overflade. Farvevarianter som hvid mat, grafit mat, basalt mat og eg karamel giver dig fleksible indretningsmuligheder. På den måde passer disse gæstebadeværelsesmøbler harmonisk ind i forskellige badkoncepter.
Takket være push-to-open opstår et grebsfrit udtryk, der virker særligt moderne. Soft-close-funktionen sørger for behagelig komfort i hverdagen. Badeværelsesmøbelsættet leveres allerede præmonteret til dig, så vægmonteringen af disse pladsbesparende badeværelsesmøbler er klaret på ingen tid.
Takket være den præcist tilpassede mineralstøbte vask bliver underskabet til en harmonisk helhedsløsning og et holdbart badeværelsesmøbel med håndvask. Den matte overflade virker eksklusiv og er samtidig let at vedligeholde. Det for borede hanehul gør installationen betydeligt lettere.
Moderne badeværelsesmøbel med spejl og touchless-styring
Badeværelsesmøbelsættet fuldendes af et LED-lysspejl i NEO-serien, valgfrit rundt eller kantet. Som en del af moderne badeværelsesmøbelsæt sørger det for optimale lysforhold i hverdagen. Ekstra komfort ved dette badeværelsesmøbel med spejl garanteres af den innovative touchless-styring samt de dæmpbare LED'er med variabel farvetemperatur.
Dette badeværelsesmøbelsæt er svaret på din søgen efter moderne design og nyttige funktioner til kvalitetsgæstebadeværelsesmøbler.
Størrelse og specifikationer
| Vaskeunderskab | |
| Serie | KONDA |
| Mål (B x D x H) | 50 x 26,4 x 72 cm |
| Materiale front | MFC |
| Overflade front | Melaminbelægning |
| Farve front | Valgfri: Hvid mat | Grafit mat | Basalt mat | Eg karamel |
| Materiale korpus | MFC |
| Overflade korpus | Melaminbelægning |
| Farve korpus | Valgfri: Hvid mat | Grafit mat | Basalt mat | Eg karamel |
| Antal døre | 1 |
| Døranslag | Højre |
| Åbningstype | Push-To-Open |
| Lukkefunktion | Soft-Close |
| Belysning | Nej |
| Monteringstype | Vægmontering |
| Monteringstilstand | Formonteret |
| Nettovægt | 20,1 kg |
| Forsendelsesvægt | 21,1 kg |
| Vask: | |
| Mål (B x D x H) | 50 x 26,4 x 12,6 cm |
| Materiale | Mineralgods |
| Farve | Hvid mat |
| Hanehul forboret | Ja |
| Overløb til stede | Nej |
| Nettovægt | 8,1 kg |
| Emballagemål / forsendelsesvægt | 53 x 31 x 17 cm | 9,7 kg |
| LED lysspejl rundt | |
| Serie | NEO |
| Mål diameter | Ø 600 mm |
| Dybde | 30 mm |
| Spejlform | Rund |
| Belysning | LED-strimmel |
| Lysudgang | Rundt om | Bagud |
| Lysstyring | Med touchless-sensor |
| Egnet til rumstyring | |
| LED'er dæmpbare | Ja, med memory-funktion |
| Sensorposition | Nederst i midten |
| Spejlvarme | Nej |
| Belysning udskiftelig | Nej, LED-strimmel fast monteret |
| Strømspænding/frekvens | Input: 230 V, 50 Hz | Output: 12 V |
| Strømforbrug (W) | 25 |
| Direkte og indirekte lys | |
| Farvetemperatur | Varmhvid til koldhvid |
| 2700 K - 6500 K | |
| Beskyttelsesgrad | IP44 |
| Beskyttelsesklasse | II |
| Energieffektivitetsklasse | F |
| Monteringstype | Vægmontering, påbygning |
| Nettovægt | 3,7 kg |
| Bruttovægt | 6,3 kg |
| Emballagemål (B x H x D) | 655 x 655 x 50 mm |
| Bemærkning leveringsomfang | Inkl. lyskilde |
| LED lysspejl kantet | |
| Serie | NEO |
| Mål bredde | 600 mm |
| Spejlramme | Nej |
| Spejlform | Kantet |
| Mål højde | 700 mm |
| Dybde | 30 mm |
| Belysning | LED-strimmel |
| Lysudgang | Rundt om | Bagud |
| Lysstyring | Med touchless-sensor |
| Egnet til rumstyring | |
| LED'er dæmpbare | Ja, med memory-funktion |
| Sensorposition | Nederst i midten |
| Spejlvarme | Nej |
| Belysning udskiftelig | Nej, LED-strimmel fast monteret |
| Strømspænding/frekvens | Input: 230 V, 50 Hz | Output: 12 V |
| Strømforbrug (W) | 25,5 |
| Direkte og indirekte lys | |
| Farvetemperatur | Varmhvid til koldhvid |
| 2700 K - 6500 K | |
| Lysstrøm/lysstyrke | 3060 lm |
| Beskyttelsesgrad | IP44 |
| Beskyttelsesklasse | II |
| Energieffektivitetsklasse | F |
| Monteringstype | Vægmontering, påbygning |
| Nettovægt | 5 kg |
| Bruttovægt | 8,5 kg |
| Emballagemål (B x H x D) | 655 x 755 x 50 mm |
| Bemærkning leveringsomfang | Inkl. lyskilde |
Hvad er inkluderet i leveringen?
- Vaskeskab 50 cm KONDA i valgt farve
- Mineralgods-håndvask
- LED-badspejl NEO 60 cm i valgt variant
- Monteringsvejledning
- Monteringsmateriale
- Uden dekorationsartikler
Download filer
Samlevejledning
MA_KONDA_Set__160125_.pdfElektrisk information
weee_151223__.pdfPlejeinstruktioner
pf-furniture_040924.pdf
Fragtomkostninger
Produktsikkerhed
Udvalgte produkter
Fordele ved Bernstein
Direkte fra producenten
Hurtig levering
Teknisk support
Sikker betaling