Badeværelsesmøbelsæt AVA 120 cm med håndvask
Inkl. LED-spejl & højskab
Produktnummer: 174065
Produktnummer: 174066
Produktnummer: 174064
Produktnummer: 174069
Produktnummer: 174067
Produktnummer: 174068
Produktnummer: 174070
Produktnummer: 174063
Produktdetaljer
AVA & NEO: Dit komplette badeværelsesmøbelsæt i 120 cm inkl. højskab & spejl
Forvandl dit badeværelse til en design-oase med vores komplette badeværelsesmøbelsæt. Hjertet i sættet er det 120 cm brede AVA underskab inklusive dobbeltvask. Dette badeværelsesmøbelsæt med vask overbeviser med det højkvalitative Hettich-skuffesystem samt ædle overflader i hvid, sort, beton eller eg honningguld. Uanset om det er flerlaglakkeret eller forsynet med en robust melaminbelægning, forbliver dette badeværelsesmøbel med vask i bedste stand i mange år takket være høj fugtresistens.
Tilpasset din valgte farve modtager du AVA badeskabet i det samme design. På den måde opstår et harmonisk helhedsindtryk som badeværelsesmøbelsæt med højskab, hvor opbevaringsplads og optik er nøje afstemt med hinanden. Gennem fleksible glashylder og grebsfri fronter tilbyder dette komplette badeværelsesmøbelsæt dig masser af plads til dine badeværelsesartikler og sørger samtidig for en ryddelig atmosfære.
Dit badeskab med spejl og LED-teknik
Det komplette badeværelsesmøbelsæt afrundes af LED-lysspejlet NEO med en bredde på 120 cm. Du kan vælge mellem en rund eller kantet spejlvariant. Dette badeskab med spejl giver dig dæmpbart lys, en individuelt indstillelig farvetemperatur samt en komfortabel betjening via sensor. Derved bliver hvert badeværelsesmøbelsæt med vask og badespejl til en stilfuld løsning til dit badeværelse.
Med præmonteret levering lykkes monteringen af dit badeværelsesmøbelsæt hurtigt og ukompliceret. Stol på langtidsholdbar kvalitet og sikr dig fem års garanti på dit nye badeværelsesmøbelsæt med vask.
Størrelse og specifikationer
| Underskab til håndvask | |
| Serie | AVA |
| Mål (B x D x H) | 120 x 45,6 x 50 cm |
| Materiale front | MDF |
| Overflade front | Lakeret: Hvid mat | Sort mat Melaminbelægning: Eg honningguld | Beton |
| Farve front | Valgfri: Hvid mat | Sort mat | Eg honningguld | Beton (Farven overtages automatisk for højskabet) |
| Materiale korpus | MFC |
| Overflade korpus | Lakeret: Hvid mat | Sort mat Melaminbelægning: Eg honningguld | Beton |
| Farve korpus | Valgfri: Hvid mat | Sort mat | Eg honningguld | Beton (Farven overtages automatisk for højskabet) Indvendig farve: Antracit |
| Antal skuffer | 2 |
| Indvendigt mål skuffer | ca. 116 cm |
| Type skuffeudtræk | Premium metaludtræk Hettich | Fuldudtræk (100%) |
| Åbnemetode | Med udtræk | Soft-close-funktion |
| Grebstype | Grebsspor |
| Belysning | Nej |
| Monteringsmåde | Vægmontering |
| Monteringstilstand | Formonteret |
| Mål udskæring til vandlås | 14,2 cm |
| Nettovægt | 32,5 kg |
| Emballagemål / forsendelsesvægt | 124,5 x 50,5 x 54,5 cm | 38 kg |
| Dobbeltvask | |
| Mål (B x D x H) | 121,5 x 46,5 x 17 cm |
| Materiale | Keramik |
| Farve | Hvid blank |
| Antal hanehuller | 2 |
| Hanehul forboret | Ja |
| Overløb til stede | Ja |
| Nettovægt | 24 kg |
| Emballagemål / forsendelsesvægt | 123 x 48 x 19 cm | 25 kg |
| Højskab | |
| Serie | AVA |
| Mål (B x D x H) | 35 x 35 x 170 cm |
| Materiale front | MDF |
| Overflade front | Lakeret: Hvid mat | Sort mat Melaminbelægning: Eg honningguld | Beton |
| Farve front | Valgfri: Hvid mat | Sort mat | Eg honningguld | Beton (Farve analog med underskabet til vasken) |
| Materiale korpus | MFC |
| Overflade korpus | Lakeret: Hvid mat | Sort mat Melaminbelægning: Eg honningguld | Beton |
| Farve korpus | Valgfri: Hvid mat | Sort mat | Eg honningguld | Beton (Farve analog med underskabet til vasken) Indvendig farve: Antracit |
| Antal døre | 2 |
| Antal hylder | 1x træ | 4x glas |
| Døranslag | Fleksibel | højre eller venstre |
| Åbnemetode | Soft-close-funktion |
| Grebstype | Grebsspor |
| Belysning | Uden |
| Monteringsmåde | Vægmontering |
| Monteringstilstand | Formonteret |
| Nettovægt | 26,5 kg |
| Emballagemål / forsendelsesvægt | 176,5 x 39,5 x 39,5 cm | 30 kg |
| LED lysspejl rundt | |
| Serie | NEO |
| Mål diameter | Ø 1200 mm |
| Dybde | 30 mm |
| Spejlform | Rund |
| Belysning | LED-stribe |
| Lysudgang | Rundt om | Bagud |
| Lysstyring | Med touchless sensor |
| Egnet til rumkobling | |
| LED'er dæmpbare | Ja, med memory-funktion |
| Sensorposition | Nederst i midten |
| Spejlvarme | Nej |
| Belysning udskiftelig | Nej, LED-stribe fast indbygget |
| Strømspænding/frekvens | Input: 230 V, 50 Hz | Output: 12 V |
| Strømforbrug (W) | 53 |
| Direkte og indirekte lys | |
| Farvetemperatur | Varmhvid til koldhvid |
| 2700 K - 6500 K | |
| Beskyttelsesgrad | IP44 |
| Beskyttelsesklasse | II |
| Energieffektivitetsklasse | F |
| Monteringsmåde | Vægmontering, påbygget |
| Nettovægt | 12,4 kg |
| Bruttovægt | 21,5 kg |
| Emballagemål (B x H x D) | 1255 x 1255 x 50 mm |
| Bemærkning leveringsomfang | Inkl. lyskilde |
| LED lysspejl firkantet | |
| Serie | NEO |
| Mål bredde | 1200 mm |
| Spejlramme | Nej |
| Spejlform | Firkantet |
| Mål højde | 700 mm |
| Dybde | 30 mm |
| Belysning | LED-stribe |
| Lysudgang | Rundt om | Bagud |
| Lysstyring | Med touchless sensor |
| Egnet til rumkobling | |
| LED'er dæmpbare | Ja, med memory-funktion |
| Sensorposition | Nederst i midten |
| Spejlvarme | Nej |
| Belysning udskiftelig | Nej, LED-stribe fast indbygget |
| Strømspænding/frekvens | Input: 230 V, 50 Hz | Output: 12 V |
| Strømforbrug (W) | 37,5 |
| Direkte og indirekte lys | |
| Farvetemperatur | Varmhvid til koldhvid |
| 2700 K - 6500 K | |
| Lysstrøm/lysstyrke | 4500 lm |
| Beskyttelsesgrad | IP44 |
| Beskyttelsesklasse | II |
| Energieffektivitetsklasse | F |
| Monteringsmåde | Vægmontering, påbygget |
| Nettovægt | 8 kg |
| Bruttovægt | 14,4 kg |
| Emballagemål (B x H x D) | 1255 x 755 x 50 mm |
| Bemærkning leveringsomfang | Inkl. lyskilde |
Hvad er inkluderet i leveringen?
- Vaskeskab 120 cm AVA i valgt farve
- Keramisk dobbeltvask
- Højskab AVA i valgt farve
- LED-badspejl NEO 120 cm i valgt variant
- Monteringsvejledning
- Monteringsmateriale
- Uden dekorationsartikler
Download filer
Samlevejledning
MA_AVA_Set___150324__.pdfElektrisk information
weee_151223__.pdfPlejeinstruktioner
CMA-Furniture_111123.pdf
Fragtomkostninger
Produktsikkerhed
Udvalgte produkter
Fordele ved Bernstein
Direkte fra producenten
Hurtig levering
Teknisk support
Sikker betaling