Bademøbelsæt BELDIVO 120 cm med håndvask
Inkl. LED-spejl & højskab
Produktnummer: 172534
Produktnummer: 172535
Produktnummer: 172532
Produktnummer: 172537
Produktnummer: 172536
Produktnummer: 172533
Produktdetaljer
Kompletsæt BELDIVO - stilfuldt badeværelsesmøbelsæt 120 cm med håndvask, spejl og højskab
Du leder efter et badeværelsesmøbelsæt med håndvask, som ikke kun ser godt ud, men også overbeviser i hverdagen? BELDIVO leverer præcis det. Underskabet til håndvasken er 120 cm bredt og tilbyder med fuldt udtræk, ekstra indvendigt udtræk og Soft Close-mekanisme tilstrækkelig plads til alt, hvad du har brug for dagligt på badeværelset. Et ægte højdepunkt er den højkvalitets håndvask med to hanehuller, skinnende overflade og matchende pop up-afløbssæt i hvid.
Derudover kommer det runde LED-spejl med sensorbaseret styring, dæmpbar belysning og integreret spejlvarme. Farvemæssigt er alt perfekt afstemt, for du kan vælge mellem seks moderne matte farver som abrikos, azurblå eller jadegrøn. Det rummelige højskab med spejlet inderside af døren, fem træhylder og oplyst reol sørger for endnu mere opbevaringsplads på dit badeværelse.
Badeværelsesmøbelsættet med håndvask er formonteret og kan nemt monteres på væggen på badeværelset. Det overbeviser med praktiske ekstraudstyr som fjernbetjening, behagelig belysning og gennemtænkt indretning. Et kompletsæt inkl. håndvask, der begejstrer i ethvert badeværelse.
Alle badeværelsesmøbler fra sættet fås også enkeltvis – for maksimal fleksibilitet i din badeværelsesindretning.
Størrelse og specifikationer
| Underskab til håndvask | |
| Serie | BELDIVO |
| Mål (B x D x H) | 121,6 x 48 x 62 cm |
| Materiale front | MDF |
| Overflade front | Profileret | lakeret |
| Farve front | Valgfri: Antracit mat | Abrikos mat | Silkegrå mat | Hvid mat | Jadegrøn mat | Azurblå mat (Farve overtages automatisk for alle elementer) |
| Materiale korpus | MFC |
| Overflade korpus | Lakeret Åben reol: Melaminbelægning |
| Farve korpus | Valgfri: Antracit mat | Abrikos mat | Silkegrå mat | Hvid mat | Jadegrøn mat | Azurblå mat Åben reol: Eg dekor Indvendig farve: Eg dekor (Farve overtages automatisk for alle elementer) |
| Antal skuffer | 1 skuffe 1 indvendig udtræksskuffe |
| Type skuffeudtræk | Fuldudtræk | Metaludtræk fra Hettich-koncernen |
| Åbningsmåde | Grebskant |
| Lukkefunktion | Soft-close funktion |
| Grebstype | Grebsløs |
| Belysning | LED-lysliste |
| Lysudgang | Åbent rum |
| Lysstyring | Fjernbetjening |
| Belysning udskiftelig | Nej |
| Strømspænding/frekvens | Input: 230 V, 50 Hz | Output: 12 V |
| Strømforbrug (W) | 5,88 |
| Lysfarve | 3000 K (Varmhvid) |
| Lysstrøm/lysintensitet (lm) | 611 |
| LED'er dæmpbare | Ja |
| Beskyttelsesgrad | IP20 |
| Beskyttelsesklasse | II |
| Energieffektivitetsklasse | F |
| Nettovægt | 47 kg |
| Emballagemål / forsendelsesvægt | 126,1 x 52,5 x 66,5 cm | 50 kg |
| Monteringstype | Vægmontering |
| Monteringsstand | Formonteret |
| Vask: | |
| Mål | 123 x 49 x 18,5 cm (B x D x H) |
| Materiale | Keramik |
| Overflade | Blank |
| Farve | Hvid |
| Antal hanehuller | 2 |
| Hanehul forboret | Ja |
| Overløb | Med overløb |
| Afløbsgarniture | Med pop-up-afløbsgarniture |
| Dæksel til afløbsgarniture | Med dæksel i hvid |
| Højskab til badeværelse | |
| Serie | BELDIVO |
| Mål (B x D x H) | 60 x 24,3 x 170 cm |
| Materiale front | MDF |
| Overflade front | Profileret | lakeret |
| Farve front | Valgfri: Antracit mat | Abrikos mat | Silkegrå mat | Hvid mat | Jadegrøn mat | Azurblå mat (Farve analog til underskab) |
| Materiale korpus | MFC |
| Overflade korpus | Lakeret Åben reol: Melaminbelægning |
| Farve korpus | Antracit mat | Abrikos mat | Silkegrå mat | Hvid mat | Jadegrøn mat | Azurblå mat (Farve analog til underskab) Åben reol: Eg dekor Indvendig farve: Eg dekor |
| Antal døre | 1 (indvendigt spejlet) |
| Antal hylder | 5x træ |
| Døranslag | Fleksibel | højre eller venstre |
| Åbningsmåde | Grebskant |
| Lukkefunktion | Soft-close funktion |
| Grebstype | Grebsløs |
| Belysning | LED-lysliste |
| Lysudgang | Åbent rum |
| Lysstyring | Fjernbetjening |
| Belysning udskiftelig | Nej |
| Strømspænding/frekvens | Input: 230 V, 50 Hz | Output: 12 V |
| Strømforbrug (W) | 8,25 |
| Lysfarve | 3000 K (Varmhvid) |
| Lysstrøm/lysintensitet (lm) | 858 |
| LED'er dæmpbare | Ja |
| Beskyttelsesgrad | IP20 |
| Beskyttelsesklasse | II |
| Energieffektivitetsklasse | F |
| Nettovægt | 52 kg |
| Emballagemål / forsendelsesvægt | 174,5 x 64,6 x 28,9 cm | 55 kg |
| Monteringstype | Vægmontering |
| Monteringsstand | Formonteret |
| LED-badspejl | |
| Serie | BELDIVO |
| Mål | Ø 120 cm x 3,8 cm |
| Form | Rund |
| Spejlramme | Ja |
| Materiale spejlramme | Træ MDF |
| Farve spejlramme | Antracit mat | Abrikos mat | Silkegrå mat | Hvid mat | Jadegrøn mat | Azurblå mat (Farve analog til underskab) |
| Belysning | LED-lysliste |
| Lysudgang | Hele vejen rundt | Fremad |
| Lysstyring | Med touchless sensor | Velegnet til rumstyring |
| LED'er dæmpbare | Ja |
| Sensorposition | Nederst midtfor |
| Spejlvarme | Ja |
| Strømforbrug (W) spejlvarme | 36 |
| Belysning udskiftelig | Nej, LED-liste fast integreret |
| Strømspænding/frekvens | Input: 230 V, 50 Hz | Output: 24 V |
| Strømforbrug (W) | 54 |
| Farvetemperatur (K) | 2600 - 5600 (Varmhvid til dagslyshvid) |
| Lysstrøm/lysintensitet (lm) | 4156 |
| Beskyttelsesgrad | IP20 |
| Beskyttelsesklasse | II |
| Energieffektivitetsklasse | F |
| Monteringstype | Vægmontering, påbygget |
| Nettovægt | 61 kg |
| Emballagemål / forsendelsesvægt | 124,5 x 124,5 x 6,5 cm | 63,1 kg |
Hvad er inkluderet i leveringen?
- Vaskeskab 120 cm BELDIVO i valgt farve
- Keramisk vask
- Højskab BELDIVO i valgt farve
- LED-badspejl BELDIVO i valgt farve
- Pop-up-afløb inkl. hvid afdækning
- Fjernbetjening
- Monteringsvejledning
- Monteringsmateriale
- Uden dekorationsartikler
Download filer
Samlevejledning
MA_BELDIVO_80_100_120__280525-.pdfElektrisk information
WEEE_151223.pdfBetjeningsvejledning
MA_LED-Controller_251125.pdfPlejeinstruktioner
CMA-Furniture_040924.pdfAndre instruktioner
Bernstein-Allgemeine-Garantiebedingungen_DE_EN_FR_IT_PL_b-(1).pdf
Fragtomkostninger
Produktsikkerhed
Udvalgte produkter
Fordele ved Bernstein
Direkte fra producenten
Hurtig levering
Teknisk support
Sikker betaling